همان طور که می دانید یکی از انواع شیرینی های پرطرفدار ایرانی همین باسلق می باشد که در اینجا می توانید با طرز تهیه باسلق آشنا شده و به راحتی در خانه و در کنار خانواده این شیرینی خوشمزه را درست کرده و از آن لذت ببرید.

مطلب پیشنهادی : طرز تهیه شیرینی لطیفه

 

مواد لازم برای باسلق

اول از هر چیزی باید مواد لازم برای درست کردن باسلق را آماده کنید که به شرح زیر هستند:

نشاسته     ا لیوان

شکر     ۲ لیوان

آب     یک و یک دوم لیوان

گلاب     ۱ استکان

کره     ۱ قاشق چای خوری

پودر پسته     ۱ قاشق غذاخوری

پودر نارگیل     ۱ قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه باسلق

[ihc-hide-content ihc_mb_type=”show” ihc_mb_who=”1,2,3″ ihc_mb_template=”3″ ]

آب و نشاسته را در ظرفی ریخته و خوب به هم می زنیم تا به خوبی در هم حل شوند. سپس شکر را اضافه کرده و روی حرارت می گذاریم و هم می زنیم تا شکر و آب و نشاسته کاملا مخلوط شده و حالت سفت پیدا کنند. گلاب را در این فاصله اضافه می کنیم. 

پس از این مرحله ظرف را از روی حرارت برداشته و کره را به آن اضافه می کنیم تا در مواد باسلق ما حل شود و مواد کمی حرارت خود را از دست بدهند و سرد شوند.

یک قطعه کاغذ فویل روی میز یا تخته پهن کرده و پودر پسته و پودر نارگیل را روی فویل می پاشیم و مواد باسلق را روی آن می ریزیم و بعد به وسیله لبه کاغذ فویل مواد را به شکل رولت لوله می کنیم و دو طرف کاغذ فویل را می بندیم. سپس مواد لوله شده را به همین شکل در یخچال قرار می دهیم تا کاملا خود را بگیرد و سفت شود.

بعد از سفت شدن آن را از دل یخچال بیرون آورده و از کاغذ فویل جدا می کنیم و به اندازه دلخواه آن را برش می زنیم و نوش جان می کنیم.

[/ihc-hide-content]

امروز هم با طرز تهیه باسلق خانگی آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم که حتما این شیرینی خوشمزه را درست کنید و از طعم و مزه آن لذت ببرید.