طرز تهیه حلوا

//طرز تهیه حلوا

طرز تهیه حلوا

همان طور که می دانید حلوا را در مراسم مختلف و در ایام سال استفاده می کنند و انواع مختلفی هم دارد که ما در اینجا قصد داریم تا شما را با طرز تهیه حلوا ساده آشنا کنیم تا بتوانید خیلی راحت و سریع آن را درست کنید.

مطلب پیشنهادی : طرز تهیه شیر برنج

مواد لازم برای حلوا

آرد     ۲ لیوان

شکر     یک و یک دوم لیوان

آب     یک و یک دوم لیوان

روغن     ۱ لیوان

گلاب     نصف استکان

زعفران حل شده در آب     ۳ قاشق غذاخوری

طرز تهیه حلوا

خب بعد از آماده کردن مواد لازم شروع به درست کردن حلوا می کنیم. اول روغن را روی حرارت می ذاریم تا روغن داغ بشه. بعد از آن آرد را داخل روغن می ریزیم و مرتب هم می زنیم تا آرد سرخ بشه.

سپس شکر و آب را روی حرارت می ذاریم تا بجوشد. حالا زعفران حل شده در آب را به شربت شکر و آب اضافه می کنیم. حالا ظرف آرد سرخ شده را از روی حرارت برمی داریم و شربتی که درست کردیم را به آرد اضافه می کنیم و حالا مواد را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و مرتب هم می زنیم تا شربت کاملا به خورد آرد برود و حلوا روغن بیندازد.

در آخر هم گلاب را به آرد اضافه کرده و هم می زنیم و آنقدر مواد را هم می زنیم تا حلوا کاملا از ظرف جدا شود. حالا حلوای شما آماده است و می توانید نوش جان کنید.

در این بخش هم با طرز تهیه حلوا ساده آشنا شدیم که خیلی هم خوشمزه و مقوی است. پس از این به بعد خیلی راحت و ساده می توانید حلوا با دست پخت خودتان درست کنید و در کنار خانواده از خوردن آن لذت ببرید.

ارزیابی مطلب
5
5 از 5 ستاره 1 بررسی
  • مفید بودن مطلب
  • نگارش مطلب
  • هماهنگی تصویر با مطلب
  • هماهنگی با تمام دستگاه ها
۱۳۹۸-۲-۲۶ ۰۹:۳۰:۵۳ +۰۰:۰۰

دیدگاه خود را بنویسید