امروز قصد داریم تا شما را با طرز تهیه شیرینی لطیفه آشنا کنیم تا به راحتی بتوانید در خانه این شیرینی خوشمزه را درست کنید.

مواد لازم

آرد      یک لیوان

تخم مرغ     سه عدد

بکینگ پودر     یک و یک دوم قاشق مرباخوری

وانیل     کمی

شکر     دو لیوان

خامه     یک لیوان

طرز تهیه شیرینی لطیفه

ابتدا زرده و سفیده تخم مرغ ها را از هم جدا کرده و نیمی از شکر را با وانیل و زرده ها می زنیم تا مایه سفیدی به دست بیاید.

سفیده ها را نیز جداگانه می زنیم تا سفت و سفید شوند و مقداری از شکر را نیز با سفیده ها می زنیم. بعد از آن سفیده و زرده زده شده را آرام به وسیله یک قاشق پلاستیکی با هم مخلوط می کنیم و بعد آرد و بکینگ پودر را به تدریج به سفیده و زرده اضافه کرده و آرام هم می زنیم.

پیشنهاد ویژه : نرم افزار اندرویدی قناد باشی

مواد به دست آمده را داخل یک قیف ریخته و سر قیف را برمی داریم. کف سینی را چرب کرده و کاغذ روغنی می اندازیم. بعد به وسیله قیف به اندازه دو سانتی متر مایه می ریزیم. البته خمیرها باید کمی از هم فاصله داشته باشند. فر را از قبل به مدت ۱۵ دقیقه با حرارت ۱۷۵ درجه گرم می کنیم و شیرینی ها را داخل فر گذاشته تا پخته و طلایی شوند. سپس شیرینی ها را از فر خارج کرده و می گذاریم سرد شوند.

باقیمانده شکر و خامه را مخلوط کرده و خوب می زنیم تا سفت شوند. خامه را داخل یک قیف ریخته و بین دو شیرینی خامه می زنیم و کمی دو لایه شیرینی را به هم فشار می دهیم تا کاملا به هم بچسبند. حالا شیرینی لطیفه شما آماده خوردن است.

در اینجا با طرز تهیه شیرینی لطیفه آشنا شدید و امیدواریم این شیرینی خوشمزه را در خانه درست کرده و در کنار خانواده میل کنید.