امروز قصد داریم تا شما را با طرز تهیه املت گوجه فرنگی خوشمزه و ساده آشنا کنیم تا بتوانید این غذا را خیلی راحت در خانه درست کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

مواد لازم

گوجه فرنگی : نیم کیلوگرم

پیاز متوسط : دو عدد

تخم مرغ : چهار عدد

زردچوبه : ربع قاشق مرباخوری

نمک و فلفل و روغن : به میزان لازم

پیشنهاد ویژه : کالری شمار اندرویدی پیشرفته و کامل

طرز تهیه املت گوجه فرنگی

پیاز را پوست کنده، ریز خرد کرده یا با رنده ریز رنده می کنیم و در روغن تفت می دهیم تا طلایی شود. زردچوبه را اضافه می کنیم و هم می زنیم تا زردچوبه هم تفت بخورد. پوست گوجه فرنگی ها را کنده، ریز خرد می کنیم و داخل پیاز می ریزیم و می گذاریم تا گوجه فرنگی ها خوب آب بیندازد و بعد آب گوجه ها تبخیر شده تا به روغن بیفتند. نمک، فلفل، تخم مرغ ها را اضافه می کنیم و هم می زنیم و می گذاریم تخم مرغ ها بسته شود.

همان طور که می دانید غذا به هر ماده ای گفته می شود که موجودات زنده آن را می خورند و با انرژی آن زنده و سلامت می مانند. همچنین هنر آشپزی هم، کارهایی برای تهیه و آماده سازی غذا برای مصرف کردن می باشد که در بیشتر مواقع با حرارت دادن و انتخاب، اندازه گیری و ترکیب مواد غذایی درست می شود و همین تنوع در مواد غذایی و روش های آماده سازی آن است که باعث شده آشپزی یک هنر همراه با مهارت باشد. پس با ابزارِ دانش باشید تا با هم به این مهارت برسیم و با طرز تهیه املت گوجه فرنگی بتوانیم این غذای خوشمزه و لذیذ را درست کنیم.