امروز قصد داریم تا شما را با طرز تهیه شله زرد آشنا کنیم که می شود گفت یکی از دسرهای پرطرفدار و شیرین است که از این به بعد می توانید خیلی راحت آن را درست کرده و از خوردن شله زرد لذت ببرید.

مطلب پیشنهادی : طرز تهیه بامیه

مواد لازم شله زرد

برنج     ۲۵۰ گرم

شکر     ۵۰۰ گرم

زعفران ساییده     ۱ قاشق مرباخوری

روغن     ۵۰ گرم

هل ساییده شده     ۱ قش چای خوری

گلاب     ۱ فنجان

خلال بادام     ۵۰ گرم

پودر پسته و دارچین     به مقدار لازم

طرز تهیه شله زرد

[ihc-hide-content ihc_mb_type=”show” ihc_mb_who=”1,2,3″ ihc_mb_template=”3″ ]

اول از هر کاری باید برنج را از شب قبل بشویید و با یک فنجان گلاب و ۴ تا ۵ لیوان آب بگذارید تا خیس بخورد. سپس زعفران را در یک استکان آب داغ حل کنید. حالا ۹ لیوان آب را در یک قابلمه متوسط بریزید و صبر کنید تا جوش بیاید. بعد برنج را اضافه کرده و بعد از جوش اول برنج زعفران را داخل قابلمه بریزید تا با برنج جوش بخورد. 

کف روی آن را بگیرید و مرتب برنج را هم بزنید تا ته نگیرد. حرارت را کم کنید تا برنج بپزد. حالا شکر را اضافه کنید. خلال بادام را شسته و یک ساعت در گلاب خیس کرده و همراه با هل به شله زرد اضافه کنید.

بعد از این روغن را داغ و صاف کنید و به شله زرد اضافه کنید. چون شله زرد معمولا زود ته می گیرد بعد از اضافه کردن شکر باید مرتب به هم بزنید. اگر شله زرد شما کمی سفت شده می توانید کمی آب جوش به آن اضافه کنید. برای اینکه شله زرد شما آب نیندازد بهتر است روی حرارت ملایم اجاق شعله پخش کن قرار دهید و صبر کنید تا یک ساعت دیگر بعد از جا افتادن روی حرارت بماند تا آب اضافه آن بخار شود.

حالا شله زرد آماده شده را در ظرف بزرگی کشیده و بعد از ۱۰ دقیقه روی آن را با پودر پسته و دارچین تزئین کنید و بعد از خنک شدن نوش جان کنید.

[/ihc-hide-content]

امروز هم با طرز تهیه شله زرد آشنا شدید و می توانید در همه ایام سال از این دسر خوشمزه و شیرین استفاده کنید.

ارزیابی مطلب
5
5 از 5 ستاره 1 بررسی
  • مفید بودن مطلب
  • نگارش مطلب
  • هماهنگی تصویر با مطلب
  • هماهنگی با تمام دستگاه ها