امروز قصد داریم تا شما را با طرز تهیه سوپ شاهی خوشمزه و لذیذ آشنا کنیم تا بتوانید این غذای خوشمزه را در خانه و خیلی راحت و سردرست کرده و از خوردن آن لذت ببرید.

مواد لازم

پیاز متوسط : ۱ عدد
سیر : ۲ حبه
کره : ۵۰ گرم
شیر : یک و یک دوم لیوان
آرد : ۳ ق غ
شاهی خرد شده : نصف لیوان
آبلیمو : ۱ ق غ
خامه : ۱۵۰ گرم
نمک : نصف ق چ
آب مرغ : یک و یک دوم لیوان
فلفل : به مقدار لازم

طرز تهیه سوپ شاهی

پیاز را ریز ریز خرد کرده و در کره تفت می دهیم تا پیاز نرم شود. سیر را ریز خرد کرده و داخل پیاز می ریزیم تا سیر هم تفت بخورد. آرد را اضافه کرده و هم می زنیم تا آرد هم کمی تفت بخورد. آب مرغ و شیر را مخلوط کرده و آرام آرام روی مواد می ریزیم و مرتب هم می زنیم تا آرد گلوله گلوله نشود. شاهی، نمک، فلفل و آبلیمو را اضافه می کنیم و می گذاریم مواد کمی با حرارت ملایم بپزد و سوپ جا بیفتد. در انتها خامه را اضافه نموده و بلافاصله سوپ را از روی حرارت برمی داریم.
همان طور که می دانید غذا به هر ماده ای گفته می شود که موجودات زنده آن را می خورند و با انرژی آن زنده و سلامت می مانند. همچنین هنر آشپزی هم، کارهایی برای تهیه و آماده سازی غذا برای مصرف کردن می باشد که در بیشتر مواقع با حرارت دادن و انتخاب، اندازه گیری و ترکیب مواد غذایی درست می شود و همین تنوع در مواد غذایی و روش های آماده سازی آن است که باعث شده آشپزی یک هنر همراه با مهارت باشد. پس با ابزارِ دانش باشید تا با هم به این مهارت برسیم و با طرز تهیه سوپ شاهی بتوانیم این غذای خوشمزه و لذیذ را درست کنیم.